جستجو

تبلیغاتمرحله دوم کود دهی

           اینروزا ( اواخر اردیبهشت ) با توجه به تشکیل میوه چه و گذراندن دوره پر فعالیت درختان مرکبات ( از قبیل جوانه زنی و گل دهی و تشکیل میوه ) و با توجه به کم دوام بودن دوره اثر کودهای ازته ضرورت و نیاز کوددهی مرحله دوم ( ازته ) احساس میشه .  

         لذا در نظر دارم طبق توصیه کودی آزمایشگاه خاکشناسی برای هر درخت بالای 10 سال بمقدار 500 الی 700 گرم کود سولفات آمونیم به همراه آبیاری مصرف کنم .  

         از نکات ضروری دیگر در اینروزها حذف جسته ها و رسته ها ( جوانه های ) زائد داخل درختان هست که هم باعث مصرف مواد غذایی درخت شده و هم با پر کردن فضای داخلی درخت مانع نورگیری لازم برای قسمت داخلی از طریق تاج درخت میشن و از طرفی کار هرس بعد از برداشت را سنگین تر می کنن .  

         

         الان که هنوز نرم هستن و قطور و سفت نشدن راحت با کشیدن دست کنده شده و حذف میشن . اما بعد از مدتی درشت و قطور شده و حذف اون ها مشکل میشه بعلاوه با زخمی شدن ته جوانه های ضخیم احتمال آسیب رسانی و نفوذ بیماری ها و آلودگی ها به تنه درخت بیشتر میشه .  

         حذف جوانه های زائد داخل درخت هر سال در سه نوبت باید انجام بشه . نوبت اول نیمه دوم اردیبهشت ، نوبت دوم اواسط مرداد و نوبت سوم هم اواخر شهریور .    


  این مطلب تا کنون 37 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 30 ارديبهشت 1395
  منبع
  برچسب ها : درخت ,نوبت ,جوانه ,میشه ,         ,زائد داخل ,تشکیل میوه ,
  مرحله دوم کود دهی

تبلیغات


  تبلیغات شما در این قسمت

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 10 فروردين 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر